wrozkalogo kopia kopia


Zadzwoń

i umów się na wizytę


zdj

logopteLOGO-Siena-University-bw kopialogo bESEptsdPASD1

 

 

Dr n.med. lek.stom.
Ewa Monkos
specjalista stomatologii dziecięcej

  Studia na Wydziale Stomatologicznym Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu ukończyłam z wyróżnieniem. Staż podyplomowy odbyłam w Specjalistycznej Lecznicy Stomatologicznej ŚlAM w Bytomiu. Już wówczas, szczególnie interesowała mnie praca z dziećmi. Wiedzę w tej dziedzinie poszerzałam podczas Studiów Doktoranckich w Klinice Stomatologii Dziecięcej w Zabrzu. Był to dla mnie czas intensywnej nauki.

Swoją pracę doktorską poświęciłam problemowi lęku stomatologicznego u dzieci oraz porównaniu skuteczności różnych metod znieczulenia miejscowego u dzieci.

Umiejętności praktyczne, w dziecinie stomatologii dziecięcej, doskonaliłam w Poradni Stomatologii Dziecięcej ŚlAM. Miałam możliwość pracy z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie, uczestnicząc jednocześnie w leczeniu najtrudniejszych przypadków.

W 2009 roku uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie stomatologii dziecięcej. Jestem aktywnym członkiem Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.

Własny gabinet zaprojektowałam z myślą o małym pacjencie. Zwracam szczególną uwagę na indywidualne podejście do każdego dziecka, na poznanie jego potrzeb i obaw. Szczególny nacisk kładę na bezstresowe i bezbolesne leczenie. Zajmuję się leczeniem dzieci o bardzo dużym poziomie lęku przed dentystą. Moja praca bardzo często polega najpierw na odbudowaniu ich zaufania, a dopiero w następnej kolejności na leczeniu stomatologicznym.

W codziennej pracy zajmuję się także stomatologia estetyczną. Uczestniczę w wielu konferencjach i szkoleniach praktycznych z tej dziedziny. Moim zamiłowaniem jest praca przywracająca piękny uśmiech pacjentom. W osiągnięciu tego celu pomaga mi także współpraca z najlepszymi laboratoriami protetycznymi. W 2012 roku ukończyłam studia podyplomowe z zakresu protetyki stomatologicznej w Sienie (Włochy). Na tamtejszym uniwersytecie pogłębiałam swoją wiedzę teoretyczna, jak i praktyczną, pod okiem najwybitniejszych specjalistów w tej dziedzinie na świecie. 

Zostałam przyjęta do prestiżowej Polskie Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE), zrzeszającej najlepszych specjalistów w dziedzinie leczenia estetycznego.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Swój wolny czas spędzam z moimi dziećmi: Maciusiem, Agatką i Piotrusiem. Moje hobby to książki, teatr i kino.

http://www.znanylekarz.pl/ewa-monkos/stomatolog/bytom


 

 27 14
 CCF16062014 2  CCF25102014  CCF21102014pdf  CCF20102014
52 53  CCF29092016  CCF29092016 2
CCF29092016 3

o mnie

Usługi